Erkės – pavojus, apie kurį pamiršote

Pirmieji pavasariniai saulės spinduliai mums tik dar kartą primena, kaip iš tikrųjų pasiilgome vasaros ir buvimo lauke. Žinoma, galima atrasti smagių pramogų ir žiemą, tačiau natūralu, jog šiltuoju metų laiku daug daugiau laiko praleidžiame gryname ore. Kartu su mūsų laisvalaikio pokyčiais atsiranda ir tam tikros problemos. Jie mėgstate išvykas į gamtą, o galbūt gyvenate šalia miško ir mėgstate čia leisti ištisas dienas – erkės gali būti vienas nemaloniausių reiškinių, su kuo susidursite. Jei anksčiau būdavo manoma, jog erkės įkandimas nieko blogo ir tai nutinka visiems, šiandien nuomonės keičiasi. Tiesa ta, jog net ir mokslininkai pripažįsta – erkės kiekvienais metais nešioja vis daugiau ir sunkesnių ligų. Taigi, ką daryti, jog efektyviai nuo jų apsisaugotume bei nerizikuotume savo ar šeimos narių sveikata? Į šiuos klausimus šiandien ir pasistengsime atsakyti.

Pirmasis ir pats pasirinkimas, kuris jums garantuos ramų poilsį – erkiu naikinimas. Žinoma, tai paslauga, kuria galite pasinaudoti tik konkrečioje vietovėje, tokioje kaip namo ar sodybos teritorija, tad parkai, pasivaikščiojimai neprižiūrimuose miškuose lieka kita sfera. Kalbant apie šią paslaugą, galima drąsiai teigti, jog tai lengviausias būdas pasiekti norimus rezultatus, be jokio šalutinio poveikio. Visai nesvarbu, kokioms medžiagoms esate alergiški ar jautrūs. Tai visiškai saugu, na o viena paslauga apsaugo visus toje vietoje gyvenančius asmenis, tad galbūt galvodami apie praktiškumą, galite pajungti ir kaimynus. Jie visi kartu susitelksite, erkiu naikinimas bus lengvas, greitas ir efektyvus procesas, na o jūsų gyvenvietėje nemalonių svečių jau nebebus, Tai sukus išties saugią aplinką vaikams, kuriuos apsaugoti ir yra sunkiausia.

Kalbant apie vietoves, kurių teritorija jums nepriklauso bei negalite ten atlikti erkių naikinimo, taip pat turime kelis patarimus. Erkės gyvena žolėje, tad geriausia į nepažįstamas, neprižiūrimas pievas neiti ar bent jau dėvėti ilgas kelnes. Tai bus barjeras, kuris jus apsaugos nuo įkandimų. Grįžę iš pasivaikščiojimo visada galėsite erkes nuimti nuo rūbų bei įvertinsite, ar jų išvis buvo. Ši informacija leis apsispręsti ar verta vaikščioti tam tikruose parkuose, o galbūt reikėtų rinktis saugesnes vietas. Žinoma, taip pat galite naudoti įvairius purškiklius bei kitas priemones, skirtas erkių atbaidymui. Tai tikrai nenueis veltui. Visgi, reikia suprasti, jog reali apsauga gali būti pasiekiama tik užsakant naikinimo paslaugą. Taigi, įvertinkite šiuos patarimus bei galimas situacijas. Ši informacija tikrai padės apsispręsti, ką pasirinkti ir kaip tinkamai apsisaugoti būtent dabar, kai vis daugiau laiko praleisime lauke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *