Dantų protezavimas – kaip jo išvengti ir ką turėtumėte žinoti

Dantų protezavimas – tai geriausias būdas dirbtinai atstatyti prarastą dantį. Jeigu neatstatomai pažeidėte ar net visiškai praradote dantį, tik dantų protezavimo dėka sugebėsite išvengti burnos sveikatos komplikacijų ir užtikrinti gražią, sveiką šypseną. Labai daug žmonių mano, kad dantų protezai yra skirti tik senjorams, kurie per savo gyvenimą prarado jau daugybę dantų. Akivaizdu, kad būtent senyvo amžiaus žmonės sulaukia daugiausiai naudos iš dantų protezavimo, tačiau ši procedūra yra tokia pat svarbi ir būtina ir jaunesnio amžiaus žmonėms. Dantų protezavimas dirbtinai atkuria dėl ligos ar kitų komplikacijų prarasto danties audinį. Šios procedūros nauda ir svarba yra nepaprastai didelė, todėl kiekvienas, dantų sveikata besirūpinantis žmogus turi žinoti kas yra dantų protezavimas ir ką reikia daryti, kad palaikyti sveikus dantis ir išvengti šios procedūros?

Paciento norai ir poreikiai turi didžiausią įtaką protezuojant dantis. Protezai būna išimami arba fiksuoti. Pastarieji yra pritvirtinami prie implanto – dirbtinės danties šaknies. Keramikiniai vainikėliai yra labiausiai tinkami, nemetaliniai dantų protezai, kurie savo išvaizda yra beveik identiški dantims, todėl puikiai pataiso ir atkuria nepriekaištingą žmogaus šypseną. Kiek pigesnis variantas, lieti vainikėliai taip pat tinka šiai procedūrai, tačiau kadangi jų spalva yra visai kitokia nei natūralaus danties, jie yra naudojami krūminių, toliau esančių dantų protezavimui. Išimami protezai yra daug pigesni. Juos dažniausiai naudoja senyvo amžiaus žmonės. Dažniausia šių protezų naudojimo priežastis yra mažesnė kaina, tačiau taip pat yra daugybė kitų veiksnių, dėl kurių negalima naudoti fiksuoto protezo. Fiksuoti protezai kur kas geriau atlieka savo darbą ir atkuria natūralią burnos būklę.

Jei norite ištaisyti netikėtai pažeistų, nuskeltų dantų spalvą, tam labiausiai tinka venyrai. Šios keramikinės plokštės uždengia danties paviršių, atkuria taisyklingą dantų struktūrą, pataiso spalva ir formą. Šios plokštelės ne tik gerai atkuria danties struktūrą, spalvą bei formą, bet ir apsaugo jį nuo įvairiausių pažeidimų ateityje.

Dantų plokštelės yra pati populiariausia protezų rūšis, tačiau ne visi pacientai suvokia, kad jiems reikia papildomos priežiūros. Ši plokštelė yra skirti visų dantų pakeitimui. Jei norite papildomo stabilumo, tvirtesnio laikymosi burnoje, tam dažnai yra panaudojami specialūs kabliukai, kuriuos užkabinus ant paskutinių likusių dantų, protezas laikysis kur kas tvirčiau. Jei jums reikalingi dantų protezai, pirmiausia užsirašykite odontologo konsultacijai dėl protezavimo.

Kiekvienas iš mūsų nori išlaikyti savo natūralius dantis, tačiau ši užduotis nėra lengva. Tinkamo dantų protezavimo kainos gali stipriai kirsti per piniginę, todėl jei norite išvengti dantų protezų, kiekvieną dieną rūpinkitės burnos higiena. Kartais, atsitikus nelaimei, ši procedūra yra neišvengiama. Dantų protezų kainos labai priklauso nuo pasirenkamų protezų, tačiau joks protezas neatstos natūralaus danties.

Daugiau informacijos apie dantų protezavimą rasite Šypsenos akademijos interneto svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *